Tekirdağ Tanıtım Filmi Çekimi

Tekirdağ tanıtım filmi çekimleri tekirdağ tanıtım filmi Çekimi - Tan t m Filmi  ekimi 1 1024x683 - Tekirdağ Tanıtım Filmi Çekimi
Tekirdağ Tanıtım Filmi Çekimi

Marka Değerinizi Arttırın

Tekirdağ Tanıtım Filmi Çekimi, Düşevi Prodüksiyon tarafından yürütülen bir hizmettir. Markaların değer artışına önemli etkisi olan tanıtım filmi çekimi kapsamlı bir işlem serisini barındırmaktadır. Doğru uygulamalar kurumsal başarınızı artırabilir. Tekirdağ Tanıtım Filmi, Çorlu Tanıtım Filmi, Süleymanpaşa Tanıtım Filmi, Çerkezköy Tanıtım Filmi hakkında detaylı bilgiyi sizler için hazırladık.

Tekirdağ Tanıtım Filmi Çekimi Nedir?

Tekirdağ Tanıtım Filmi, isminden de belli olduğu üzere bir şey tanıtmak üzere hazırlanan filmlere tanıtım filmi adı verilir. Bu filmleri videolar oluşturur ve çekimlerle beraber tanıtım görüntüleri elde edilir. Yani videoların çekim amacı tanıtım odaklı olarak düşünülmelidir. Çekim yapılmadan tanıtım filmi ortaya çıkmayacağı gibi bu çekimin belirli prosedüre göre gerçekleşmesi de kritik bir konudur.

Tanıtım filmi çekimi bir ortam ve plan doğrultusunda gerçekleşen bir hazırlık sürecini barındırır. Yani çekim işlemleri gelişigüzel şekilde olmayacağı için bunu yapan bir ekip ve teknik açıdan yeterli bir ekipman gerekmektedir. Tekirdağ Tanıtım Filmi, Çorlu Tanıtım Filmi, Süleymanpaşa Tanıtım Filmi, Çerkezköy Tanıtım Filmi gerçekleştirirken kalitenizi arttıracak her türlü ekipmanı sizler için temin etmekteyiz.

Tanıtım filmi çekimi ulusal düzeyde olabileceği gibi uluslararası platformları etkileyecek şekilde de gerçekleşebilir. Bir hizmet tanıtımını aslında pazar içerisinde temsil edilmesi anlamına da gelir. Bu da çok geniş bir alanı kapsamaktadır.

Reklam ve tanıtım filmlerini birbirine karıştırmamak gerekir. Tanıtım filmi daha geniş kapsamlı olmasının yanında reklam filmleri daha çok satın aldırmaya odaklanan bir çekimi barındırmaktadır. Yani reklam filminin amacı doğrudan bir ürünü satın aldırmak iken tanıtım filmi kurumsal düzeyde prestiji ve marka gelişimini temsil eder.

Tekirdağ Tanıtım Filmi, Çorlu Tanıtım Filmi, Süleymanpaşa Tanıtım Filmi, Çerkezköy Tanıtım Filmi hizmeti ile sizlerde bu hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak istemez misiniz ?

Tanıtım Filmi Çekimi Teknikleri Nelerdir?

Teknik açıdan tekirdağ tanıtım filmi çekimi yapılırken ekipmanlar hazırlanır, görüşmelerle beraber devam edilir. Uzman bakış açısından yapılacak teknik çekimlerde kamera kullanımı yüksek performansla gerçekleşmelidir. Bu nedenle cihaz kullanımında uzman bir kadro devreye girmelidir.

 • Çekimi yapılacak olan alanda drone vs. kullanılacaksa havadan çekim yapılacaktır. Drone ile çekimde odaklanılacak olan ürün ya da hizmetin arka planı önemlidir. Yükseklik ayarlamaları yapılmalı, helikopter ile çekim olacaksa buna göre izinler vs. alınmalıdır. Drone kullanımı da bazı alanlarda izinle gerçekleşmelidir.
 • Yakın çekimde, bir ürüne veya kişiye yakın mesafeden odaklanma vardır. Vurgulanmak istenen kısımlarda yakın çekim yapılır. Uzun süre yakın çekim yapılması izleyenleri yorabileceği için bu süre sınırlı kalmalı, farklı çekim açılarının birleşimi kullanılmalıdır.
 • Uzak çekimde bir konunun bütünü algılanır. Yani hedef bakış açısı daha bütünsel bir görüntü olacaktır. Kurumun iç bölümlerine odaklanılırken, konuşma yapan kişinin söyledikleri de dikkate alınarak bütünsellik oluşturulur.

Tekirdağ Tanıtım Filmi, Çorlu Tanıtım Filmi, Süleymanpaşa Tanıtım Filmi, Çerkezköy Tanıtım Filmi hizmetini siz değerli müşterilerimize sunarken kaliteden de ödün vermeyiz. Bu yüzden de işimize bağlı bir şekilde sizler için çalışmaktan mutluluk duymaktayız.

Profesyonel Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Malzeme ve kullanan ekip açısından Çerkezköy tanıtım filmi çekimi yüksek kalitede yapılabilir. Bunu sağlayabilmek için doğru malzemelerin kullanımı doğru kişiler tarafından kullanılıyor olmalıdır. Tanıtım filmi çekimi için gereken malzemeleri sıralarsak:

 • Yüksek çözünürlüklü profesyonel bir kamera
 • Geniş açılı objektif
 • Monitör
 • Mikrofon, yaka mikrofon
 • Tripod
 • Projib
 • Işık ve reflektör
 • Dijital kurgu
 • 3D Logo Tasarım, photoshop grafik, efekt düzenleyici
 • Dublaj stüdyosu şeklinde maddeler görülebilir. Projedeki istisnai durumlara göre ekipmanda değişiklikler olabilir.

Bu ekipmanların kullanımı konusunda uzman bir ekip gerekmektedir. Doğru kullanım olmadığı sürece tanıtım filmi ekipman kalitesinin yüksek olması çok bir anlam taşımaz. Bu cihaz ve programların üzerinde en iyi sonuçları alabilecek bir bakış açısıyla değerlendirilip oluşması gerekir. Bu da müşteri taleplerine iyi şekilde yanıt vermek ve ekstra avantaj sunan detaylar demektir. Bir yönetmen, yönetmen yardımcısı temel ekip ihtiyacıdır. Tekirdağ Tanıtım Filmi, Çorlu Tanıtım Filmi, Süleymanpaşa Tanıtım Filmi, Çerkezköy Tanıtım Filmi Düşevi Prodüksiyon ile gerçekleştirdiğinizde profesyonel hizmete sahip olacaksınız.

Prodüksiyonda Tekirdağ Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım filmi çekimi bir prodüksiyon kapsamında gerçekleştirilebilir. Prodüksiyon, yapım anlamına gelir ve aslında hazırlanacak projenin kendisini oluşturan aşamaları barındırır. Prodüksiyonun başarılı bir şekilde tamamlanması için öncesi, uygulama aşaması ve yapım sonrası dönemin başarılı şekilde gerçekleşmesi gerekmektedir.

Prodüksiyon öncesi dönemde  Süleymanpaşa tanıtım filmi çekimi yapılacak olan alan belirlenir. Nerede çekim olacağı tanıtım filmi isteyen kurumun talepleri de dikkate alınarak oluşturulacaktır. Malzemeler hazırlanır, görsel açıdan hedef kitlesinin nasıl talepleri olduğu belirlenir. Bu aşama hazırlık aşaması gibi düşünülebilir.

İkinci aşamada çekimin kendisi yapılır. Uygulama işlemi gerçekleştirilir. Bu tanıtım filminin ne kadar uzun süreceği önceden belirlenir.  Çekimin profesyonel bir şekilde tamamlanması yanında post prodüksiyon dönemi de önemidir. İşlemin üzerinde gereken düzenlemelerin yapılabilmesi ortaya güzel sonuçlar çıkmasını sağlar. Yani video çekimi ile işlemler bitmez, en önemli kısım düzenleme kısımlarıdır.

Çekim yapılan yerin belirlenmesine tekrar dönülecek olursa, hedef kitle ve firma talepleriyle beraber bir zemin sağlanmalıdır. Ayrıca havadan çekim tekniği kullanılıp kullanılmaması belirleyici olabilir. Havadan çekim varsa, daha manzarası güzel yerler seçilebilir.  Örneğin bir araba firması için tanıtım filmi çekilecekse, etrafta odak dağıtan bir şey olmaması önerilir.  Doğal güzellikler içerisindeki bir arazide yer alan araçlar karşıdaki tarafa daha etkileyici sonuçlar verebilir.

Kaliteli tanıtım filmi çekimi Nelere Bağlıdır?

Bir tanıtım filmi çekiminin profesyonel özellikler taşıması en önemli kuraldır. Yani ekipman, kimlerin çalıştığı, müşteri ile yapılan değerlendirmeler, son rötuşlar büyük bir önem taşır. Bunun dışında çekimin kalitesini yükselten bazı uygulamalar vardır:

 • Çekimi yapan her kişide bir koordinasyon olması gerekir. Bunun önemi emeklerinizin boşa gitmesiyle ölçülebilir. İyi bir koordinasyon olmadığı zaman kötü çekimler oluşur. Durmadan aynı yerde zaman kaybetmeye başlarsınız.
 • Çekimin yapıldığı alanda sessiz bir ortam olması kritik bir konudur. Altta sesler olmamalı, sadece içerikteki olması istenen sesin öne çıkması sağlanmalıdır.
 • Video çekiminin ses ve ışık konusunda uzman kişilerin kontrolünde gerçekleşmesi önemlidir. Ne kadar ışık kullanılacağı, ses cihazlarının doğru uzaklıkta tutulması gibi ayrıntılara önem verilmelidir. Gerekli yönlendirmelerin kurallara uygun biçimde gerçekleşmesi gerekir.
 • Çekimde kullanılan malzemelerin bakımı, kontrolü, dış etkenlere karşı korunması tam anlamıyla sağlanmalıdır. Aksi halde zarar kaçınılmaz olacaktır. Örneğin çekim ortamında yağmur olasılıkları vs. önem verilmesi gereken konulardır.
 • Tanıtım filmi çekimi yapılırken ses kaydı yapılan cihazlardaki kontroller tam olmalıdır.
 • Filmde yer alan tanıtım oyuncularının sahneleri birkaç kere tekrar edilmeli ve en iyi kayıt öne çıkarılmalıdır.
 • Firma ile anlaşılan süre içerisinde teslimat yapılmalı, tüm teknik işlemler zamanında ve yüksek kalitede gerçekleştirilmelidir.

Tekirdağ Tanıtım Filmi Çekimi Fiyatları

Her firmanın beklediği, istediği tanıtım filmi çeşidi farklı olabilir. Bu nedenle çekim fiyatları da değişecektir. Drone ile tanıtım filmi çekimi talep edilirse farklı bir fiyat prosedürü devreye girecektir. Ayrıca drone ile çekimin kendi içinde izin alma gibi ek masrafları olabilir.

Tanıtım filmi çektirmek isteyen firma ortam konusunda nasıl bir zemin talep ediyorsa fiyatlar değişebilir

 • Uzunluk açısından tekirdağ tanıtım filmi çekimi  değişebilir. Kurumsal filmler genellikle çok uzun sürmediği için maliyet açısından da avantajlı hizmetlerdir. Fakat sanatsal videolar, sinema filmleri vs. için çekimler daha kapsamlı ve pahalıdır.
 • Oyuncu sayısı tanıtım filmi çekimi fiyatlarını etkiler. Oyuncunun tecrübesi de bunda etkili olabilir.
 • Kullanılan tekniklerdeki ekstra detaylar, çekim ayrıntıları fiyata etki eder.
 • Tanıtım videosunda kullanılan malzemelerin kalitesi yükseldikçe fiyatlar da artar. Kapsamlı tanıtım filmlerinde ihtiyaç duyulan program ve cihazların türü değişebilir.

Tanıtım filmi çekimi bir firmadaki uzun vadeli prestij açısından önemli bir katkı olarak görülmelidir. Çünkü bu çekimi çeşitli tanıtım platformlarında dağıtabilirsiniz. CD, DVD, Usb formatında fuar alanlarında, bayi toplantısı gibi yerlerde kurumsal kimliğinizi geliştirebilirsiniz.  Bütçenizde ayarlama yaparak bu temel ihtiyacı firmanıza kazandırabilirsiniz.

Tekirdağ Tanıtım Filmi Çekimi, Çorlu Tanıtım Filmi, Süleymanpaşa Tanıtım Filmi, Çerkezköy Tanıtım Filmi hizmetini Düşevi prodüksiyon ile gerçekleştirdiğiniz takdirde hayalinizdeki tanıtım filmine çok yakın olacaksınız…

İnstagram Sayfamızı Takip Edin

Referanslarımızı Görüntüleyin

Youtube Sayfamızı Takip Edin

Bizimle İletişime Geçin

Comments are closed.